_

tren

Haber ve Duyurular

[Köşe Yazıları]

Previous Next
Haber Bülteni Ana Sayfa

Bilim Kurulu İlk Toplantısını Yaptı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 
Geçtiğimiz haziran ayında yapılan olağan genel kurulda yönetim kurulu görev değişiminin ardından bilim kurulunun da yeniden oluşturulması çalışmaları da son aşamaya geldi.
……….
Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Bilim Kurulu yeniden oluşturuluyor. Geçtiğimiz haziran ayında dernek genel kurulu yapılmış ve yeni yönetim kurulu oluşturulmuştu. Ali Rıza Koç Genel Başkanlığa, Prof. Dr. İlhami KİZİROĞLU, Selami HORZUM, Mustafa CİHAN, İrfan EKMEKÇİ, Mehmet GÜLTEKİN ve Ebru CANATAN da yeni yönetim kurulu üyeleri olarak seçilmişlerdi.

Yönetim Kurulu kararı ile yeniden Bilim Kurulu Başkanlığı’na getirilen Prof. Dr. İrfan Albayrak ve bilim kurulundan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İlhami Kiziroğlu’nun koordinasyonu ve Dr. Kalender Arıkan ‘ın kurul genel sekreterliğinde  bilim kurulunun yeniden oluşturulması çalışmaları başlatıldı.

Bu çerçevede ilk toplantısını yapan bilim kurulunda iklim değişikliği, kuraklık ve su sorunları, sel, yangın ve deprem gibi doğal afetler, enerji, biyolojik çeşitlilik gibi alt dallarda çalışma grupları oluşturulması benimsendi.

Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Albayrak, kurulda temel bazı alanlarda uzman akademisyen ve uzmanların yer almasını arzuladıklarını söyledi.

Dernek Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda söz alan Genel Başkan Ali Rıza Koç, bilim kurulunun yapacağı çalışmaların kamuoyu ile paylaşılması ile toplumda çevre konusunda farkındalık yaratma çabalarına destek olacaklarını ifade etti.

Bilim kurulu toplantısında ayrıca, derneği Almanya Heidelberg  temsilciliğine atanan Yakup Divrak’a “temsilcilik belgesi” takdim edildi.
Türkiye Tabiatını Koruma Derneği
©2024 TTKD All rights reserved

Search