_

tren

Haber ve Duyurular

[Köşe Yazıları]

Previous Next
Haber Bülteni Ana Sayfa

TTKD’de Yeni Yönetim Görev Başında

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 
Türkiye’nin en köklü çevre derneği olan Türkiye Tabiatını Koruma Derneği’nde yeni yönetim iş başı yaptı.
 
31. Olağan genel kurulda seçilen yeni yönetim kurulu ilk toplantısında yapılan görev dağılımında Ali Rıza Koç dernek Genel Başkanlığına, Selami Horzum ve İlhami Kiziroğlu Genel Başkan yardımcılıklarına, Mustafa Cihan Genel sekreterliğe, Ebru Yalçın da Genel Saymanlığa getirildi. İrfan Ekmekçi ve Mehmet Gültekin ise yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak.
 
Yeni Yönetim Kurulu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’i ziyaret ederek görevine başladı. Anıtkabir’de yapılan törende dernek yönetim kurulu üyeleri Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu.
 
Çelenk koyma töreninin ardından şeref defterini imzalayan Dernek Genel Başkanı Ali Rıza Koç deftere şunları yazdı:
 
“AZİZ ATAM,
 
Türkiye ve Avrupa’nın en eski ve köklü doğa koruma kuruluşunun temsilcileri olarak, yüksek huzurunuzda bulunmaktayız.
 
Bizler bir çınar ağacının önemi nedeniyle, korunmasını ön plana alıp, evinin yerini değiştiren  büyük önderimiz ve yol göstericimiz olan sizden aldığımız ilhamla, hareket etmeyi bir yaşam biçimi haline getiren tabiat koruyucularıyız.
 
Son günlerde ormanlarımızda oluşan yangın ve diğer afetlerle mücadelemizi, bir sivil toplum kuruluşu bilinç ve sorumluluğu ile sürdüreceğimize ait sözümüzü,  yüksek huzurunuzda belirtmekten, büyük kıvanç duymaktayız.
 
Bizler Türk milletine, doğamızı korumayı ve her türlü tehditten uzak tutmayı gerçekleştireceğimiz sözünü verdiğimizi belirtmek için yüksek huzurunuza geldik.”
 
Türkiye Tabiatını Koruma Derneği
©2024 TTKD All rights reserved

Search